Teknotek Soğutma Nemlendirme Sistemleri

Hemen bizimle iletişime geçerek düşük enerji tüketimi, yüksek performansı ve dayanıklı nemlendirme sistemlerimizin size sağlayabileceği faydaları keşfedin!

ADS İletişim Formu - TR

Teknotek Soğutma
Nemlendirme Sistemleri

Hemen bizimle iletişime geçerek düşük enerji tüketimi, yüksek performansı ve dayanıklı nemlendirme sistemlerimizin size sağlayabileceği faydaları keşfedin!

ADS İletişim Formu - TR

Nemlendirme sistemleri, kapalı alanlarda nemi ayarlamak ve suyu uygun bir atmosfere dönüştürmek için kullanılan cihazlardır. Bilindiği üzere saklama koşulları göz önüne alındığında her ürünün farklı bir nem oranına ihtiyacı vardır. Kurmuş olduğumuz sistemler ürünleri taze tutan bir nem oranı oluşturmaktadır.

Nemlendirme sistemleri kurulduktan sonra nemlendirmeye başlar ve çalıştığı sürece nem seviyesini sabit tutar. Bu seviyeyi ayarladıktan sonra tekrar cihaz ayarında herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur. Cihaz otomatik olarak nem seviyesini sabit tutar.

Nemlendirme sistemleri ultrasonik, buharlı ve evaporatif olmak üzere üç farklı tiptedir. Ultrasonik nemlendiriciler, bir dalga titreşimi kullanarak suyu buharlaştırarak havaya nem ekler. Buharlı nemlendiriciler suyu ısıtarak buharlaştırırken, evaporatif nemlendiriciler havayı bir filtre aracılığıyla suya maruz bırakarak nemlendirir.

Endüstriyel Nemlendirme Sistemleri

Endüstriyel nemlendirme sistemleri geniş alanları nemlendirmek için tasarlanmış özel nemlendirme sistemleridir. Bu sistemler fabrikalarda, depolarda, seralarda, tarımsal alanlarda ve benzeri endüstriyel alanlarda kullanılır.

Endüstriyel nemlendirme sistemleri, üretim hatlarında ve benzeri yerlerde kullanılan makineleri korumak için nem seviyelerini kontrol etmeye yardımcı olabilir. Ayrıca malzemelerin kurumasını ve kırılgan hale gelmesini önleyebilir, çalışanların konforunu artırabilir ve statik elektrik sorunlarını azaltabilir. Ayrıca endüstriyel nemlendirme sistemleri, üretim verimliliğini artırarak maliyet tasarrufu sağlayabilir ve işletmenin genel enerji verimliliğini iyileştirebilir.

Teknotek’in ticari nemlendirme ürünleri hangi özelliklere sahiptir?

  • Düşük Gürültü Seviyesi
  • Dijital Led Kontrol Ekranı
  • Otomatik Su Dolumu
  • Osilatör Ömrü 8.000 Saat
  • Düşük Bakım Maliyeti
  • 1-50 °C Çalışma Sıcaklığı
Ürünlerimiz hakkında teklif almak için şimdi bize ulaşın!

Ürünlerimiz hakkında hem bilgilendirelim hem de tekliflerimizi sizinle paylaşalım.

Endüstriyel nemlendirme sistemleri soğutma ekipmanlarıyla birlikte kullanılır. Tekstil endüstrisi için nemlendirme sistemi nasıl kullanılıyor? Tekstil endüstrisinde verimlilik ve ürün kalitesi iki önemli faktördür. İşlemlerin ürüne uygulanması için gereken süre, uygun nem seviyesi ile azaltılır. Kumaşın kalitesi ve gramajı da uygun oranda sabitlenen nem seviyesinden etkilenir.

Tekstil sektöründe kullanılan nemlendirme sistemleri ne gibi avantajlar sağlıyor?

Tekstil sektöründeki en önemli avantaj, seri üretim hatlarındaki iş yükünün azaltılmasıdır. İş yükünün azalması aynı zamanda gider tasarrufu da sağlar. Pamuk ve elyaf gibi kumaşlar kuruduklarında elastikiyetlerini kaybederler. Sonuç olarak, kırılmaya daha yatkındır. Bu kumaşlar nemli ortamlarda tutulduğunda daha esnek hale gelir.

Ticari Nemlendirme Sistemlerinin Avantajları

Nemi kontrol etmek için iklimlendirme cihazlarının kullanılmasının ana nedenleri insan konforu ve sağlığıdır. Ayrıca, havadaki nem oranı bazı fabrikalarda üretilen ürünlerin kalitesi üzerinde de önemli bir etkiye sahiptir. Peki ticari bir nemlendiriciyi oluşturan unsurlar nelerdir? Bu bileşenler dört kategoriye ayrılır: pompa ünitesi, filtre ve su ünitesi, kolektör grubu ve elektrik panosu.

Sistemlerde bulunan uzaktan kumanda paneli ve nem sensörü sayesinde tüm kontrol avuçlarınızın içinde! Hava, belirli sıcaklıklarda ve sadece belirli oranlarda su buharı içerebilir. Havadaki nemi dengeli bir seviyede tutarak ürünlerin doğasına uygun şekilde korunmasını sağlayabilirsiniz. Dört farklı modelde üretilen cihazlarımızı sipariş ederek ihtiyaçlarınızı en etkin şekilde karşılayabilirsiniz.