Nemlendirme Sistemleri Fiyatları

Nemlendirme sistemleri fiyatları, sistemin özelliklerine ve kapasitesine göre değişiklik gösterir. Endüstriyel nemlendirme cihazı birçok farklı sektörde, ortamın nem seviyesini dengelemek için kullanılır. Verimliliğin artmasını ve maliyetlerin düşmesini sağlar.

Nemlendirme sistemleri fiyatları, kullanılacağı alan, sektör ve üretim hattı modeline göre belirlenir. Birçok üretim hattı, depo, mahzen, atolye gibi çalışma alanlarında, havanın sıcaklığı, alan içerisindeki döngüsü ve bağıl nem oranı gibi etkenler üretimin kalitesine etki eder. Bu yüzden bu alanlarda yapay iklim oluşturulması gerekir. Nemlendirme cihazı bu yapay iklimin nem seviyesini dengeler.

Nemlendirme Cihazı Ne İşe Yarar?

Nemlendirme cihazları, havadaki bağıl nem seviyesini kontrol etmek için kullanılır. Havanın içerisinde sıcaklığına bağlı miktarda su buharı bulunur. Sıcaklık yükseldikçe havanın içinde tutabileceği su buharı miktarı artar, soğudukça azalır. İklimlendirme sistemleri sayesinde bir ortamın sıcaklığı ve nem seviyesi sabit tutulabilir veya istenilen derecelerde ayarlanabilir.

Nemlendirme cihazı, fabrika üretim hattı, soğuk depo, boya kabini, laboratuvar, mahzen gibi pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Sıcaklık ve nem değerlerinden kaynaklanan kayıpların önlenmesi, elektrik maliyetlerinin düşürülmesi, üretim kalitesi ve çalışan sağlığı gibi olumlu etkileri bulunur. Nemlendirme sistemleri kullanılan bazı sektörler şunlardır;

 • Gıda depoları
 • Soğuk hava depoları
 • Kağıt Üretimi
 • Mantarhane nemlendirme cihazı
 • Sera nemlendirme sistemi
 • Server Odası
 • Kümes
 • Boyahaneler
 • Tekstil sektörü

Otomatik nemlendirme sistemi ile nem seviyesinden etkilenen malzemelerin özelliklerinde değişiklik olması önlenir. Böylece kalite ve malzeme kaybı yaşanmaz. Ortamdaki elektrostatik yüklenmeyi boşaltarak elektronik cihazları korur ve elektrik maliyetlerini düşürür. Tozlanmayı engelleyerek hem çalışanların sağlığına hem de ürün kalitesine katkıda bulunur.

Otomatik Nemlendirme Sistemleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Nemlendirme cihazı fiyatları, kullanılacağı alan ve sektöre göre değişiklik gösterir. Bazı sektörlerden üretim hattının baştan sonuna iklimlendirme sistemi kurulması gerekirken bazı sektörlerde belirli alanlara kurulması yeterlidir. Örnek vermek gerekirse, tütün üretimi 4 aşamadan oluşan bir üretim hattıdır ve her aşama farklı nem seviyesi gerektirir. Bu yüzden üretim hattının her aşamasına farklı nemlendirme cihazı kurulması gerekir. Sera nemlendirme sistemleri ise her kapalı seraya bir adet kurulur. Bunun yanı sıra, iklimlendirme yapılacak alanın büyüklüğü, bölgenin iklim şartları, depolanacak ürün miktarı gibi faktörlere göre sistemin tank kapasitesi değişebilir.

Nemlendirme Sistemleri Özellikleri

Nemlendirme sistemleri tam kapsamlı kontrol ve nemlendirme sağlar. Teknotek Nemlendirme cihazı,  osilatör adı verilen bir parça ile 10 μm’den daha küçük su partiküllerini havaya saçar. %25 ile %95 arası nem kontrolü sağlar. Bakım maliyetleri düşük ve uzun ömürlü bir üründür. Teknotek endüstriyel nemlendirme cihazları üretim hattınıza en iyi şekilde uyum sağlayacak özelliklerle donatılmıştır;

 • Sistem hiç durmadan çok uzun süre çalışabilir.
 • Nem seviyesinin düşmesi durumunda otomatik olarak devreye girer.
 • Su seviyesini otomatik kontrol eder.
 • Paslanmaz çelik malzemeden üretilir.
 • Osilatör ömrü 8000 saattir.
 • Dijital LED ekranından ve uzaktan kumandasından kontrol edilebilir.

Teknotek Soğutma olarak ihtiyacınıza uygun soğutma ve nemlendirme sistemini projelendirip, kurulumunu yapıyoruz. Otomatik nemlendirme sistemi, soğuk depo, soğutma sistemleri gibi çözümler ile verimliliğinizi artıyoruz. Nemlendirme sistemi ankara ve tüm Türkiye’de projelendirme yapıyoruz. İhtiyacınıza en uygun nemlendirme sistemleri fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Nemlendirme Sistemleri Fiyatları