Soğuk Depo Zemin ve İzolasyon Panelleri

Soğuk depo zemin ve izolasyon panelleri zemin döşemelerinde, betona ihtiyaç duyulmaksızın çelik konstrüksiyon üzerine kolayca monte edilebilmektedir. Bir kilitli soğuk oda paneli, özel olarak tasarlanmış eksantrik sistem ile başka bir panele kilitlenebilmektedir. Kilit sistemi, panel yapılarının zarar görmeden monte ve demonte edilmesini sağlamaktadır.

Soğuk depo zemin ve izolasyon panelleri fiyatları; malzeme kalitesi, panel ve depo boyutu gibi faktörlerden etkilenmektedir. Paneller, soğuk hava deposu sistemlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Zemin izolasyonu ve ısı yalıtımı için en elzem bileşenlerden biri de soğuk depo zemin panelidir. Bu paneller; ekonomik, estetik ve dayanıklıdır. Yapıyı dış atmosfer koşullarından güvenli bir şekilde korur.

Soğuk Depo Zemin ve İzolasyon Panelleri

Soğuk Depo Zemin ve İzolasyon Panelleri Teknik Özellikleri

Son kullanma tarihi, pek çok ürün için oldukça önemli bir faktördür. Çünkü bu ürünlerin tarihi geçtiğinde yüksek oranlarda mali kayıp yaşanmaktadır. Ürünlerin raf ömrünü uzatmak için soğuk hava depoları tam istendiği gibi soğutmalıdır. Örneğin yalıtım malzemelerinin yetersiz veya kalitesiz olması, verimli bir soğutmanın önüne geçebilmektedir.

Soğuk depo zemin paneli, yüksek ısı izolasyonu sağlayan CE belgeli poliüretan dolgusu sayesinde, enerji maliyetlerinizi düşürür. Soğuk depo içindeki ürünlerin kalitesinin uzun süreler boyunca korunmasına yardımcı olur. Zemin panellerinin boyutları, kullanım alanına ve türüne göre farklılık göstermektedir.

  • 80mm – 100mm – 120mm – 150mm kalınlıklarında üretilebilir.
  • Standart olarak 115 cm genişliğine ve 13,5 metre uzunluğuna kadar üretilebilir.
Soğuk Depo Zemin ve İzolasyon Panelleri

Soğuk Hava Deposu Zemin İzolasyonu

Zemin panelleri alt ve üst yüzey olmak üzere iki bölümden meydana gelmektedir. Bu paneller genel olarak 10 mm kalınlığındadır ve üst yüzeyi altıgen dokuludur. Bu kısım, orijinal huş ağacından imal edilen plywood malzeme kullanılarak tasarlanmaktadır.

Alt yüzey ise çoğunlukla 0.5 mm kalınlığındadır ve polyester kaplı galvaniz saç arasına poliüretan doldurularak üretilmektedir. Poliüretan, izolasyon malzemeleri arasında yüksek ısı yalıtımı özelliği ile öne çıkmaktadır. Poliüretan dolumu; 40-42 kg/m³ ölçülerinde ve yüksek basınç altında gerçekleştirilmektedir.

Peki soğuk oda paneli nedir? Soğuk depolarda kullanılmak üzere üretilen soğuk oda panelleri ekonomik, hijyenik ve ısı yalıtımlı çözümler sunmaktadır. Teknotek Soğutma Sistemleri; soğuk hava paneli de dahil olmak üzere pek çok soğutma sisteminin üretimini gerçekleştirmektedir. Sipariş taleplerinizi iletmek veya soğuk oda panel fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Soğuk Depo Zemin ve İzolasyon Panelleri