Soğuk Hava Deposu Kapıları

Soğuk Hava Deposu Kapıları depo soğutma sistemlerinin vazgeçilmez parçalarından birisidir. Bilindiği üzere bir alanı soğutmanın yanı sıra ısı dengesinin ayarlanması ve sıcaklık kaybına imkan verilmemesi süreklilik için en önemli faktördür.

Soğuk Hava Deposu Kapıları özellikle enerji tasarrufu alanında üretici ve kullanıcılar için büyük öneme sahip olan bir mekanizmadır. Ürünlerin planlanan  teslim süresi, kalitesi ve bekletme süresini doğrudan etkileyen kapılarda doğru tercih yapılması gerekir.

Soğuk Hava Deposu Kapıları Niçin Kullanılır?

Günümüz dünyasında özellikle ürünlerin tedarik ve stok aşamasında doğru muhafaza sistemlerinin teknik olarak kurulması gerekmektedir. Doğru sıcaklık ve enerjiyi korumak için kurulan soğuk hava depolarının doğru şekilde hizmet vermesi için içerde yer alan korunaklı havanın izolasyonu sağlanmalıdır.

Soğuk depo kapısını, bloklar arası paravan işlevi gören diğer kapı mekanizmalarından ayıran en önemli özellik; sıcaklık izolasyonu ve hava geçişini sıfıra düşürmeyi başaran kilit sistemidir. Bu kilit sisteminde yardımcı araç olarak kullanılan aparatların kalitesi, kullanıcıya tasarruf sağlamakla birlikte kapı mekanizmasının kullanım kolaylığını da sunar.

Firmamız bünyesinde yer alan ve uzman mühendisler tarafından test edilerek tasarlanan Soğuk Hava Deposu Kapı sistemleri, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak üretilmektedir. Kullanım amaçlarından olan; belirlenmiş depo bölgesinin havasını belirli derecede muhafaza etmek görevine en uygun kapı mekanizması arz edilmektedir.

Teknotek Soğutma Sistemleri olarak soğuk hava depo kapıları ve depo soğutma sistemlerimiz ile sizlerin hizmetindeyiz. Her anlamda geliştirilmiş ve yapılan iyileştirmelerle mükemmelleştirilmiş kapı sistemlerimiz sayesinde sadece ısı değil ses anlamında da yalıtılmış, tam anlamıyla izole olmuş bir ortama sahip olabilirsiniz.

Soğuk Hava Deposu paravanı kullanılacak ortama, ortamın şartlarına, kapı ölçülerine ve tabiî ki kullanıcıların isteklerine bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Farklı amaçlar için üretilmiş kapılarımızla ve ürün çeşitliliğimizle sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.

Uzman ekiplerimizle birlikte gerekli incelemeleri yapıyor, kolay kurulum ve montaj özelliğine sahip sistemlerimizin en kısa sürede faaliyete geçmesini sağlıyoruz. Sizde soğuk hava deposu kapıları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Fiyatlar hakkında bilgilendirmek ve en yüksek standartlarda sunduğumuz hizmet garantisinden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Soğuk Hava Deposu Kapıları ve Özellikleri 

  • Menteşeli Kapılar (Endüstriyel Soğuk Hava Deposu Kapıları)

Menteşeli Çarpma Kapılar yalıtımın istendiği her türlü depoda kullanılabilir. Soğuk ve donmuş muhafaza odaları ve şok odalarında özellikle tercih edilen soğuk hava deposu kapıları arasında yer almaktadır. Sürekli gıdalarla iç içe olduğundan hijyenik olması çok önemlidir. Bu nedenle HACCP kurullarına uygun anti-bakteriyel malzemeler kullanılarak üretilmektedir. İsteğe bağlı olarak sağa veya sola açılabilir şekilde üretimi yapılabilir. Menteşeli Soğuk Depo Kapıları kullanılacak ortama göre 8 cm, 10 cm ve 12 cm (rezistanslı) kanat kalınlıklarında üretilebilir. Standart ebatları 90 cm x 190 cm’dir. Kullanılacak alana göre daha dar ve daha geniş ölçülerde üretimi yapılmaktadır.

  • Sürgülü Kapılar (Endüstriyel Soğuk Hava Deposu Kapısı)

Sürgülü Soğuk Hava Deposu Kapı mekanizması ısı yalıtımının gerekli olduğu her türlü ortamda kullanılabilir. HACCP kurullarına uygun anti-bakteriyel malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Açıldığında kullanıcılara sağladığı geniş alan sayesinde, rahatlıkla forklift veya el forklifti kullanarak mal sevkiyatı yapabilirsiniz. Kapandığı zamanlarda ise

Soğuk Hava Deposu Kapıları
Soğuk Hava Deposu Kapıları

ray sistemindeki gizli kilitler sayesinde kapı kanadı hafifçe düşerek monte edildiği panele yapışır. Kusursuz bir ısı yalıtımı sağlayarak ısı köprülerinin oluşmasını engeller. Üretiminde kullanılan alüminyum profiller, paslanmaz kollar ve kompozit plastik aksesuarlar ile tam dayanıklılık sağlanmış olur.  Kapı yüzey malzemesi kullanım prosesine bağlı olarak Polyester kaplı galvaniz sac, Pvc kaplı galvaniz sac ve Krom-Nikel sac olarak üretilebilmektedir.

  • Monoray Geçişli Menteşeli Kapılar (Endüstriyel Soğuk Hava Deposu Kapıları)

Monoray Geçişli Menteşeli Soğuk Hava Deposu Kapısı Teknotek Soğutma tarafından uluslararası standartlara uygun olarak üretilmiştir. Monoray hatların geçtiği soğuk depolar için özel olarak dizayn edilmiştir. Menteşeli veya sürgülü kayar şekilde üretilebilmektedir. Üretiminde kullanılan alüminyum profiller, paslanmaz kollar ve kompozit plastik aksesuarlar ile tam dayanıklılık sağlanmış olur. Kapı kanadı tek noktadan monoblok basklı şekilde üretilmiştir.
En uygun fiyatlar sunduğumuz bu hizmetlerin tamamına bir telefonla sahip olabilirsiniz. Teknotek Soğutma Sistemleri 13 Yıllık tecrübesiyle ve kaliteli iş garantisiyle sizlerin yanında. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı takip ederek indirimlerden ve kampanyalardan anında haberdar olabilirsiniz.
0312 395 2129 – 0312 395 2139
Facebook | Google+ | instagram | Twitter | YouTube |

Soğuk Hava Deposu Kapıları