Soğuk Hava Deposu Kapısı

Soğuk hava deposu kapısı depo soğutma sistemlerinin en önemli parçalarından biridir. Fizik kuralları uyarınca bir alanı soğutmanın, alanın ısı dengesini ayarlamanın ve alanda ısı kaybına imkan verilmemesinin süreklilik için çok büyük bir önemi vardır. Bu faktörler alandaki ısı sürekliliğinin sağlanması için en önemli faktörlerdir.

Teknotek Soğutma Sistemleri olarak soğuk depo sistemleri ve bu depolar için olmazsa olmaz olan soğuk hava deposu kapısı sistemleri ile siz müşterilerimizin daima hizmetinizdeyiz.

Soğuk Hava Deposu Kapısı Sistemleri Nedir

Teknotek Soğutma Sistemleri olarak her anlamda geliştirdiğimiz ve geliştirme sonrası yaptığımız iyileştirmeler ve güncellemeler ile mükemmelleştirdiğimiz soğuk hava deposu kapı sistemlerimiz ile son derece gururluyuz. Geliştirdiğimiz soğuk depo ve kapısı sistemleri sizlere sadece ısı anlamında değil, ses anlamında da yalıtılmış ve tam anlamıyla izole olmuş bir alana sahip olma şansı sunuyor.

Soğuk hava depoları ve soğuk hava deposu kapı sistemleri kullanıldıkları mekana, mekanın şartlarına, mekanın sahip olduğu kapı ölçülerine ve tabii ki kullanıcıların özel isteklerine bağlı olarak farklılıklar göstermektedirler.

Çeşitli hedefler için özel olarak üretilmiş kapı sistemlerimiz ve bu alanda sağladığımız ürün çeşitliliğimiz ile siz müşterilerimize hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Teknotek Soğutma Sistemleri olarak uzman ekiplerimizle birlikte kapı sisteminin kullanılacağı alana bizzat gelerek ortam için gerekli incelemeleri yapıyoruz. Bu incelemeler sonucunda kolay kurulum ve montaj özelliğine sahip soğuk depo kapı sistemlerimizin en kısa sürede kullanıma alınmasını sağlıyoruz.

Soğuk Hava Deposu Kapısı Sistemlerinin Türleri ve Özellikleri

Teknotek Soğutma Sistemleri soğuk hava deposu kapısı sistemlerinin temelde üç çeşidini üretir. Bu çeşitler ise şu şekilde sıralanabilir:

1-Monoray Geçişli Menteşeli Kapılar (Endüstriyel Soğuk Hava Deposu Kapıları)

Bu sistemler monoray hatların geçtiği soğuk depolar için özel olarak tasarlanmıştır. Bu kapı sistemlerinde menteşeli veya sürgülü kayar şekilde üretim seçenekleri bulunur.

2-Menteşeli Endüstriyel Soğuk Hava Deposu Kapıları

Soğuk alan kapısı sistemlerinin bu türü yalıtım istenen her türlü depoda kullanılmaya uygun olarak üretilmiştir. Menteşeli endüstriyel soğuk hava deposu kapıları, şok odaları ve soğuk, donmuş muhafaza odaları için özellikle tercih edilen soğuk hava deposu kapıları arasında yer alırlar.

3-Sürgülü Kapılar (Endüstriyel Soğuk Hava Deposu Kapıları)

Sürgülü modelde üretilen soğuk hava deposu kapıları menteşeli kapılar gibi ısı yalıtımının gerekli olduğu her türlü mekanda kullanılabilecek biçimde tasarlanmışlardır. HACCP kurullarına uygun ve tamamen anti-bakteriyel malzemeler kullanılarak üretilmişlerdir. Sürgülü soğuk hava deposu kapıları açıldıklarında kullanıcılarına sağladığı geniş alan sayesinde, bir forklift veya el forklifti aracılığı ile mal sevkiyatı yapmaya uygun olacak şekilde tasarlanmışlardır.

Soğuk Hava Deposu Kapısı