Soğuk Hava Deposu Nasıl Çalışır?

 1. Anasayfa
 2. Blog
 3. Soğuk Hava Deposu Nasıl Çalışır?

Bize Ulaşın

Adres: İvedik Organize Sanayi Bölgesi Ağaç İşleri San.Sitesi 1333 Cadde No: 32 Yenimahalle – ANKARA

Telefon: 0(312) 395 21 29

Email: iletisim@teknoteksogutma.com

Hafta İçi: 08:00 – 18:00 Hafta Sonu: Kapalı

Son Yazılar

Soğuk hava deposu nasıl çalışır? Sorusunu cevaplamadan önce soğuk hava deposu çalışma prensibi ve döngüsünü incelemek gerekir. Soğuk hava depoları, içerisinde bulunan malzemelerin yeterli ısıda tutup tüm sahip olduğu alana eşit bir şekilde soğuk ortam sağlamaktadır. Teknotek Soğuk Hava Depoları, havadaki nem oranını ayarlayarak muhafaza edebilen son teknoloji çalışma prensibine sahip depolardır.

Soğuk Hava Deposu Yapan Firmalar

Şimdi sorumuza dönecek olursak; Soğuk hava deposu nasıl çalışır? Isı değişimlerine bağlı olarak bozulabilecek ürünlerin güvenli ve sağlıklı bir şekilde tutulması için belirli soğutma cihazları ve teknik altyapıya sahip bir şekilde çalışır. Soğuk hava depoları, gıda sektöründe en önemli elemanlardan birisi olarak bilinmektedir.

Soğuk Hava Deposu Nemlendirme Sistemleri

Soğuk hava depolarında kullanılan nemlendirme sistemleri, günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmakla birlikte gelişten teknoloji ile beraber yaygınlaşan bir sistem olmuştur. Kapalı ortamları iklimlendirme sistemleri olarak kullanılarak ortamın sıcaklığını ve ışığın ayarlanmasında önem arz etmektedir. Farklı sektörlerde kullanılabilen nemlendirme sistemlerinin en çok kullanıldığı alanlar ise;

 • Soğuk hava depoları
 • Seralar
 • Botanik bahçeleri
 • Tekstil atölyeleri
 • Sistem, server odaları
 • Kâğıt üretimi yapılan kapalı alanlar
 • Tütün üretimi yapılan kapalı alanlar
 • Laboratuvarlar
 • Ofset baskı yapılan kapalı alanlar
 • Boya kabin alanlarında
 • Müzelerde

Nemlendirme sistemleri kullanılmaktadır. İklimlendirme çalışmalarında kullanılan bu sistemler, havanın nem dengesini sağlayarak ürünlerinizin sağlıklı ve verimli bir şekilde muhafaza edilmesine yardımcı olmaktadır.

Soğuk Hava Deposu Nasıl Çalışır?

Soğuk hava depoları, kurulum ve tasarım aşamaları ile beraber kullanımda sağlanacak verimlilik için bazı kriterlere uygun şekilde oluşturularak kullanılmalıdır. Soğuk hava deposu içerisinde muhafaza edilecek olan ürünlerin bozulma ihtimaline karşı olarak nemlendirme sistemleri, soğutma cihazları ve teknik altyapı sağlanmaktadır. Teknotek soğutma olarak soğuk hava deposu ihtiyaçlarınızda projelendirme ve kurulumu sizler için gerçekleştirmekteyiz. Nemlendirme sistemlerimizin yanı sıra tekno cold soğutma cihazlarımız ve soğuk hava deposu ekipmanlarımızla sektörel ihtiyaçlarınıza uygun olarak soğuk oda kurulumları gerçekleştirmekteyiz. Teknotek Soğutma kalitesi, çalışma prensibi ve tecrübesiyle, soğuk hava depo sitemleri, soğutma sistemleri ve nemlendirme sistemlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gıda Soğutma Sistemleri
Menü