Soğuk Hava Deposu Yapan Firmalar

Soğuk hava deposu yapan firmalar aracılığı ile siz de çeşitli proje ve uygulamalarda kullanacağınız depolara, çok daha uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.

Teknotek Soğutma Sistemleri soğuk hava deposu yapan firmalar arasında hem yüksek kalitesi hem de uygun fiyat avantajları ve ödeme seçenekleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Siz de farklı alanlarda kullanacağınız soğuk hava depolarına yüksek kalite ve düşük fiyat garantili Teknotek Soğutma avantajları ile sahip olabilirsiniz

Endüstriyel Soğuk Hava Deposu Yapan Firmalar

Soğuk hava depoları genel olarak gıda sanayisinin her alanında kullanılmaktadır. Meyve ve sebze gibi ürünlerin yanı sıra çeşitli et ürünlerinin de uzun süre boyunca, ilk günkü tazeliği ile saklanmasını sağlayan soğuk hava depoları sayesinde siz de tüm gıda ürünlerinizin sağlıklı şartlar ile korunmasını sağlayabilirsiniz.

Soğuk hava depoları, günümüz şartlarında tüm gıda firmalarının sahip olması gereken teknolojilerden biridir. Ülke içerisinde satışının yapılacağı gıda ürünlerinin, satışa hazır hale getirildikten sonra, soğuk hava depolarında saklanması gerekiyor. Soğuk hava depoları, ürünlerin dondurularak uzun süreler boyunca saklanmasına imkan sağlıyor. Böylece birkaç hafta içerisinde bozulmaya başlayan meyve, sebze ve et ürünlerinin çok daha uzun süreler boyunca saklanması mümkün hale geliyor.

Nemlendirme Sistemleri

Soğuk hava depolarının Avantajları

Soğuk hava depoları genel olarak tüm gıda firmaları tarafından tercih edilmektedir. Ülke içerisine satışı yapılacak ürünlerin, saklama şartlarını geliştirmenin yanı sıra soğuk hava depoları yurt dışına ihraç edilecek ürünlerin de daha kaliteli şartlar altında taşınması sağlanıyor. Yurt dışına ithal edilen ürünler genellikle karayolu ya da denizyolu ile taşınmaktadır. Bu nedenle soğuk hava deposuna sahip tır ya da gemilerin bu kapsamda kullanılması gerekiyor. Yurt dışına dağıtımı yapılacak ürünlerin, soğuk hava depoları sayesinde yol boyunca tazeliğinin korunması sağlanıyor.

Soğuk Hava Depoları Nasıl Çalışıyor?

Soğuk hava depoları genel olarak, depo içerisindeki havanın istenilen sıcaklık aralığında tutulmasına imkan sağlayan sistemlerdir. Soğuk hava depolarında hem oda içerisinin istenilen sıcaklığa getirilmesi için çeşitli soğutucu sistemleri, hem de enerji verimliliğini arttırmak için ısı yalıtımı sağlayan malzemeler kullanılmaktadır. Yalıtım malzemeleri sayesinde soğuk oda içerisindeki hava sıcaklığı, istenilen sıcaklığa getirildikten sonra, sıcaklığın sabit tutulması için çok daha düşük enerji ihtiyacına sahip olmasını sağlıyor.

Siz de Teknotek Soğutma Sistemleri sayesinde, ihtiyacınız olan kapasitede soğuk hava depolarına çok daha uygun fiyat avantajları ile sahip olabilirsiniz.

Soğuk Depo