Gıda Soğutma Sistemleri

Gıda soğutma sistemleri genel olarak dondurulmuş veya belirli sıcaklıkta saklanması gereken gıdalar için kullanılan soğuk hava depolarında ve buzhanelerde kullanılan ürünlerdir. Gıda soğutma sistemlerinin günümüz teknolojileri ile yüksek performanslı soğutma yapan modellerinin yanı sıra, enerji tasarrufunu destekleyen yeni tasarımları da bulunuyor.

Gıda soğutma sistemleri sayesinde siz de uzun süre saklamanız gereken gıdaları soğuk hava depolarında güvenle koruyabilirsiniz. Besin maddelerinin son tüketiciye ilk günkü tazelikleri ile ulaşmasında gıda soğutucu sistemlerin üzerine büyük bir rol düşüyor.

Gıda Soğutma Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Gıda soğutma sistemleri endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Üretilen ürünlerin uzun süre boyunca bozulmadan, hatta ilk günkü tazeliğinde saklanmasını sağlayan bu sistemlerin üretiminde kullanılan malzemelere ve alınan önlemlere dikkat edilmesi gerekiyor. Gıda soğutucular sayesinde siz de aldığınız ya da ürettiğiniz ürünleri, soğuk hava depolarında güvenle saklayabilirsiniz.

  • Serin Depolama: 8-15 derece arası,
  • Soğuk Depolama: 2-8 derece arası,
  • Buzdolabı Depolama: -4 ile 2 derece arası,
  • Donuk Depolama: 0 ile -25 derece arası,
  • Şoklama: -25 ile -40 derece arası

Gıda soğutucu cihazların en temel avantajlarından bir tanesi ortalama insan ömrünü uzatmasıdır. Bundan yıllar önce tüketilecek ürünler kurutma, tuzlama gibi çeşitli saklama yöntemleri kullanılarak muhafaza ediliyordu. Ancak bu ürünlerin istenilen kadar uzun dayanamaması ve bozulmaya başlaması, insanların zehirlenmesine ve dolayısıyla ortalama yaşam ömrünün kısalmasına neden oluyordu. Ancak dondurulmuş gıda teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte ortalama insan ömründe de daha sağlıklı besinler tüketilebildiği için artış görüyoruz.

Soğuk hava deposu imalatı

Gıda Soğutma Sistemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gıda soğutma sistemleri genellikle soğuk hava depolarında tercih edilmektedir. Üretilen ya da alınan ürünlerin bozulmadan uzun yıllar boyunca dahi saklanabilmesine imkan veren bu sistemler sayesinde siz de mevsimi olmasa dahi istediğiniz balığı yiyebilir, yaşadığınız yere binlerce kilometrede üretilen meyve ve sebzeleri ilk günkü tazeliğinde tüketebilirsiniz.

Gıda soğutucu cihazlarda dikkat edilmesi gereken en temel noktalardan bir tanesi cihazın üretiminde kullanılan malzemelerdir. Gıda soğutucuların devlet tarafından belirlenen bir standardı karşılaması gerekiyor. Satın aldığınız soğutucu sistemlerinin, istediğiniz performanstan çok daha düşük performanslarda çalışmasını istemiyorsanız, ürünü satın alacağınız firmayı iyi seçmeniz gerekiyor.

TeknoTek Soğutma tarafından üretilen tüm soğutucu cihazlar, kalite standartları çerçevesinde üretilmektedir. Bu nedenle satın alacağınız ürünler, beklentilerinizin çok daha fazlasını karşılayacak formda tasarlanmaktadır. İhtiyacınız olan gıda soğutucuya TeknoTek ayrıcalıkları ile ulaşmak ve kaliteden ödün vermeden uygun fiyat avantajı elde etmek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Soğuk Hava Deposu