Nemlendirme cihazı nemini kaybederek kuruyan havayı nemlendirir. Kapı ve pencerelerin uzun süre kapalı kalması, kalorifer gibi ısıtma cihazlarının kullanımı sonucunda hava nemini kaybedebilir.

Nemlendirme cihazı havanın nem kaybetmesi sonucunda cildin kurumaması için alınabilecek etkili bir önlemdir. Bu cihazlar sayesinde ortamdaki hava devamlı nemli tutulabilir.

Hava Nemlendirme Cihazı

Tüketicinin ilgisine göre seçebileceği farklı özellik, boyut ve renk seçeneklerinde pek çok cihaz bulunmaktadır. Mesela yaşlılar, bağışıklığı baskılananlar ve bebekler için antibakteriyel hava nemlendiriciler faydalı olabilir. Özellikle de bebekler için alınacaksa, sessiz çalışan modeller tercih sebebi olabilir.

Yalnızca bebek veya çocuk odalarında değil, evin tüm bölümlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Hava nemlendirme cihazı ne işe yarar? Örneğin salona alınacak bir ürün ile hem evin dekorasyonuna şık bir ekleme yapılabilir hem de nemli hava ihtiyacı karşılanır. Hava nemlendirme cihazları ortamdaki kökü kokuların giderilmesine de katkı sağlayabilir. Kokulu cihaz modelleri bu konuda yardımcı olacaktır.

Hava nemlendirici bu ürünlerin hava temizleyici etkileri de olabilmektedir. Birkaç damla yağ eklenerek çalıştırılan cihazlar, yaydıkları buhar nedeniyle odada rahatlatıcı bir etki sağlayabilir. Bu nedenle buhar makinesi olarak da bilinirler. Hangi hava nemlendirme cihazı ürününü almaya karar verdiyseniz teknik özellik detaylarını ve tasarımını göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Ürünün sağlamlığı da satın alımda dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Özellikle de kablolu usb ile bağlantı sağlayan cihazlarda kablo dayanıklılığı da önemli bir kriter olabilir.

Oda Nemlendirme Cihazı

Hava nemlendirici ve temizleyici cihazlar, içinde bulundukları odayı nemlendirmeye ve havasını yumuşatarak rahat bir nefes almaya yararlar. Havanın nemlenmesi kadar temizliği de önemlidir. Bazı ürünler, her iki alanda da etkili olduğunu öne sürmektedir. Ancak nemlendirme cihazları ile hava temizleme cihazlarını ayrı ayrı satın almak da iyi bir çözümdür.

Negatif iyonlara sahip bir odada hava yeterince temiz değil demektir. İyonlu hava nemlendirici makine modelleri, odada kirliliğe yol açabilen toz zerrelerini, bakteri ve küfleri azaltabilir. Bu sayede oda hem kuruluktan arındırılır hem de daha hijyenik bir hale gelir.

Odayı hem nemlendiren hem de ısıtan cihazlar da özellikle soğuk havalarda inanların ilgisini cezbetmektedir. Oda nemlendirici buhar makineleri bu kategoriye giren cihazlardandır. Bu aletler sıcak buhar yayarak odayı ısıtmaktadır.

Nemlendirme Cihazı

Nemlendirme Cihazı Tavsiye

Odayı nemlendirmek için ne yapmalı? Bunun için hava nemlendirici buhar yayarak çalışan buhar makinesi gibi ürünler haricinde de yapılabilecek birkaç şey bulunmaktadır.

Mesela çamaşır askısını odanın merkezine yerleştirerek çamaşırları kurutmak, tencerede su kaynatmak ve bazı bitkilerin yetiştirilmesi de havayı daha nemli hale getirebilmektedir. Ayrıca sıcak su eklenen kaplar ve kalorifer de oda nemlendirici etkilere sahiptir.

Nemlendirme cihazlarını satın alırken kullanılacak odanın tasarımıyla uyumlu olmasına da dikkat edilebilir. Örneğin bir ahşap hava nemlendirici ürün ile kahverengi tonlarında tasarlanmış bir oda uyumlu olabilir. Bu sayede hem estetik hem de işlevsel bir ürüne sahip olunabilir.

Ultrasonik nemlendirme cihazları gibi çeşitler de bulunmaktadır. Bunlar daha çok akvaryumlar için tercih edilmektedir. Bu ürünler yüksek frekansta ses yayarak suyun soğuk su buharına dönüşmesine yol açar. Bu nedenle ultrasonik cihazlar, soğuk buhar makinesi olarak da tanınırlar.

Nemlendirme Cihazı

Teknotek Soğuk Buhar Makinesi

Teknotek olarak ultrasonik nemlendirme sistemleri kategorisinde ürün satışlarımızı devam ettirmekteyiz. Cihazlarımızda kullanılan osilatör sayesinde 10 μm’den daha ufak su parçacıkları, ortam nemini arttırmak amacıyla havaya salınmaktadır.

Kasası paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir ve dijital kontrol ekranına sahiptir. Otomatik su seviyesi kontrolü gibi ileri seviye özellikleri de bulunmaktadır. Düşük ses düzeyi, elektronik kontrol sistemi ve yüksek nem kapasitesi ile öne çıkmaktadır. Cihazımızın diğer bazı özellikleri ise şöyledir:

  • %25-%95 nem kontrolü
  • Otomatik su düzeyi uyarısı
  • Paslanmaz çelik üretimli su tankı
  • 8 bin saat osilatör ömrü
  • Düşük bakım maliyeti
  • 1 ila 50 derece aralığındaki çalışma sıcaklığı

Ayrıca cihazlarımız, dört ayrı modelden oluşmaktadır. Modellerimizin özet teknik özellik tablosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Model TEK-3 TEK-6 TEK-9 TEK-12
Kapasite 3 lt/h 6 lt/h 9 lt/h 12 lt/h
Giriş Akımı 1.3 A 2.7 A 4.1 A 5.5 A
Elektrik Tüketimi 300 W 600 W 900 W 1200 W
Osilatör Ömrü 8.000 h 8.000 h 8.000 h 8.000 h
Hava Debisi 145 m3/h 145 m3/h 650 m3/h 650 m3/h
Su Tankı 18 lt 18 lt 25 lt 25 lt
Net Ağırlık 25,5 kg 28,0 kg 38,5 kg 41,0 kg
Nemlendirme Cihazı