Soğuk Depo Panelleri

Teknotek Soğuk Hava Depoları

Soğuk Depo Panelleri Endüstriyel Panel, Duvar ve Tavan, Zemin ve İzolasyon olmak üzere üç kısımda incelenmektedir. Eksantrik kilit sistemi ile üretilen bu paneller, bu sistem sayesinde kolayca montaj ve demontaj yapılabilir. Soğuk Depo Panelleri 114 cm eninde 1200 cm’ye kadar istenilen her boyda üretilmektedir. Soğuk Depo Panelleri kalınlıkları 6cm ile 20cm arasında geniş bir aralıkta üretilmektedir. Proses alanlarından şoklama depolarına kadar her türlü alanda kullanılabilen ve tüm ihtiyaçları görebilecek özelliklerdedir.

Soğuk Depo Panelleri gerek çelik konstrüksiyonlu yapılarda, gerekse betonarme binalarda kolaylıkla uygulanabilir. Bu Sayede projelere özel çözümler üretilebilmekte ve müşterilemizin ihtiyaçlarının tamamı karşılanabilmektedir. Uygulama detayları sonucunda kurulan sistemin ömrü uzamakta ve enerji tasarrufu açısından daha verimli olması sağlanmaktadır.

Soğuk Hava Depolarında kullanılan pollüretan dolgulu, prefabrik paneller dayanıklılığı, montaj kolaylığı ve teknik nitelikleri açısından ısı izolasyonunda mükemmel sonuç veren en ideal malzemedir. Bu paneller uluslararası standartlara uygun olarak tesis edilen pastane, lokanta, süpermarket, endüstriyel soğuk hava depoları, hastaneler gibi farklı kullanım alanlarına uygun olarak ideal ölçülerde kullanılabilmektedir. Yüksek ısı yalıtımı oluşturarak maksimum enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Soğuk Depo Panelleri ve Özellikleri

  • Endüstriyel Panel

Soğuk oda ve depolar , depolanacak ürünün özelliklerini kaybetmeden sağlıklı , güvenli ve çağdaş depolama tesisleriniz için hızlı ve pratik çözümlerdir.Soğuk depolar proje uygulamaları , istenilen ölçüler ve özelliklerde imal edilmektedir . Duvar – Tavan – Zemin Panelleri 60-80-100-120-150-200 mm kalınlıklarda ,1114 mm eninde ve isteğe bağlı olarak 500 mm den 12.000 mm boya kadar üretilebilmektedir. Panellerin yüzey arasına 42 kg / m3 yoğunluğuna sahip poliüretan sert köpük enjekte edilmektedir. Panel tasarımı özel eksantrik kilit sistemi ile birbirlerine bağlanır.Bu özellik işletme içinde farklı yerlere taşınabilmesini ve ilave soğuk deponun büyütülmesine imkan sağlar.

  • Duvar & Tavan Paneli

Soğuk Depo Duvar ve Tavan Panelleri yüksek ısı izolasyonu sağlayan CE Belgeli Poliüretan dolgusu sayesinde, enerji maliyetlerinizi düşürür. Soğuk deponuzun içerisindeki ürünlerin kalitesini uzun süre korumasına yardımcı olur.  Paneller isteğe ve kullanım alanına bağlı olarak, her iki yüzeyde (PVC)(Polyester)(Cr-Ni)(Galvaniz) olarak aynı veya isteğe göre opsiyonel yüzey seçeneklerinde üretilmektedir.

  • Zemin Panelleri & İzolasyon

Standart zemin panelleri; iç yüzeyi 12 mm kalınlığında, yüzey katmanları orijinal huş ağacından, kaymayan, nem tutmayan, hijyenik ve pratik, bakımı kolay, üst tarafı koyu kahverengi, altıgen dokulu 240 gr/m2 yoğunluğunda fenolik reçine laminat kaplı plywood, dış yüzeyi ise 0,50 mm kalınlıkta sıcak daldırma, galvaniz sactır. Zemin panelleri 3.000 kg/m2 düzgün yayılı yük taşıma kapasitesine sahiptir.İsteğe bağlı olarak ( PLW+ Galv )( PVC+KON+Galv)( Mat Cr – Ni + KON + Galv ) . Sac. olarak üretilmektedir.