Sisleme ve Nemlendirme Cihazı

Sisleme ve nemlendirme cihazı genel olarak sera, gıda depoları, çeşitli laboratuvarlar ve tütün ürünleri depolarında maliyetleri azaltmak ve ürünlerin dayanımını arttırmak için kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde üretim ve depolama maliyetleri düşürülebileceği gibi depoda bekleyen ürünlerin fire oranı da azaltılmaktadır.

Sisleme ve nemlendirme cihazı sayesinde, ortamın nem düzeyini istediğiniz seviyelerde tutabilir, sakladığınız ürünlerin çok daha uzun süre boyunca taze kalmasını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte seralarda nemlendirme cihazları kullanarak, yüksek kalitede sebze ve meyveleri çok daha düşük maliyetler ile üretebilirsiniz.

Sisleme ve Nemlendirme Cihazı Avantajları Nelerdir?

Nemlendirme cihazları genel olarak ortamın nem seviyesini istenilen seviyelerde tutmak için kullanılan cihazlardır. Bu nedenle sera ve benzeri ortamların vazgeçilmez ürünlerinden bir tanesi olan nemlendirme cihazları, depo ve fabrikalarda da sıklıkla kullanılmaktadır.

Nemlendirme Sistemleri

Firmanız tarafından üretilen ürünlerin tozlanmaması gerekiyorsa, sisleme ve nemlendirme sistemleri sayesinde, ürünlerin uzun yıllar boyunca tozlanmadan saklanmasını sağlayabilirsiniz. Depolarda saklanan ürünlerin, ilk günkü tazeliğinin korunmasının yanı sıra kuru bakliyat ve benzeri ürünlerde ise yıllara bağlı olarak görülen kuruma ve ağırlık kaybı gibi sorunlar da nemlendirme sistemleri ile çözülmektedir.

Nemlendirme sistemleri, firmanız tarafından üretilen ürünlerin kalite standartlarının korunmasına yardımcı olurken aynı zamanda çalışan personel için de sağlıklı bir hava oluşmasına yardımcı oluyor. Ortamın nem seviyesi cihaz sayesinde düzenlenirken, havada bulunan toz ve benzeri partiküllerin ise ortamdan uzaklaştırılması sağlanıyor. Böylece çalışan personeller için daha sağlıklı bir ortam hazırlanıyor.

Sisleme ve Nemlendirme Cihazları Hangi Alanlarda Kullanılır?

Sisleme ve nemlendirme sistemleri genel olarak, üretim sırasında kullanılan ürünlerin ya da son ürünün belirli bir nem seviyesinde kalması gereken işletmelerde kullanılmaktadır. Depolanması gereken ürünlerin sabit bir nem seviyesinde saklanması gereken durumlarda, deponuzda kullanacağınız nemlendirme sistemleri sayesinde ürünlerin istenilen şartlarda uzun süre boyunca bekletilmesini sağlayabilirsiniz.

Tekstil ve benzeri sektörlerde ise üretilen ürünlerin yanı sıra, tekstil ürünlerinin işlenmesi esnasında nemli bir ortama ihtiyaç vardır. Tekstil ürünlerinin kuru halde işlenmesi deformeyi arttırırken, işlemenin daha zor gerçekleşmesine neden olmaktadır. Bu nedenle tekstil firmaları tarafından kullanılan tüm ürünler, işleme alınmadan önce nemlendirme cihazı kullanılan bir ortamda bekletilerek istenilen nem seviyesine getirilmektedir.

Sisleme ve Nemlendirme Cihazı