Soğuk Oda Nemlendirme Sistemleri

Soğuk Oda Nemlendirme Sistemleri, soğuk hava depolarında önem arz eden sistemlerin başında gelir. Mevcut ürünlerin muhafaza edilmesi için kullanılan bu sistemler, uzun süre verimlilik ve sağlıklı koruma için Teknotek kalitesi ve tecrübesiyle kurulmaktadır.

Soğuk Oda Nemlendirme Sistemleri, osilatör yardımı ile 10 μm’den daha küçük su partikülleri ile daha nemli ve dengeli bir nem alanı oluşturmaktadır. Bu düzenleme ile ortam nemi yükseltilerek havanın nemli olması sağlanır. Dijital kontrol ekranı ve paslanmaz çelik kasası ile kompakt bir görünümü bulunmaktadır. Otomasyon sistemi olarak otomatik su seviye kontrol sistemli ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Nemlendirme cihazlarının düşük ses seviyesinde çalışıyor olması ve elektronik kontrol sistemi sayesinde yüksek nem kapasitesi ön plana çıkmaktadır.

Soğuk Oda Nemlendirme Sistemleri Özellikleri

Nemlendirme sistemleri, hijyen ve ortam sıcaklığının korunması amacıyla büyük önem taşımaktadır. Ortam belirli bir ısıya ulaştığında belirli bir miktarda su buharı tutabilir. Havanın sıcaklık seviyesi ne kadar yüksek olursa tuttuğu su buharı miktarı da o kadar çok olacaktır. Hava içerisinde bulunan soğuk hava damlacıklarının yoğunlaşmasıyla suya dönüşüm başlayacaktır. Nemlendirme cihazları, kuru havayı bir su haznesinden geçirerek nemlendirir veya içerisindeki su ile püskürtme işlemleri için kullanılabilir.

Yaz aylarında sıcak ve nemli havalarda kimi yiyecek maddelerinin öylesine nemlenmesi durumuna gelmesi ürünün paketleme işleminde zorluklar çıkaracaktır. Makarna, ilaç, fotoğraf filmi, şekerleme ve kâğıt fabrikalarında ortamın nemi ve sıcaklık koşullarının sürekli denetim altında tutulması çok önemlidir. Nemlendirme sistemleri, silis jeli bir tepsiye yayılarak üzerindeki nemli hava geçirildiğinde doyma noktasına gelir ve bütün nemi soğurur. Bir sonraki aşamada ise tepsi otomatik olarak ısıtılır ve kuruduğunda yeniden devreye girer.

Soğuk Oda Nemlendirme Sistemleri

Soğuk odalarda kullanılan nemlendirme sistemleri, teknolojinin de gelişmesiyle birlikte günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kapalı ortamların nemlendirilmesi için iklimlendirme sistemleri kullanılarak ortam sıcaklığı ve ışığın ayarlanmasında büyük önem arz etmektedir. Bu özelliklerin yanı sıra soğuk oda nemlendirme sistemlerinin kullanım alanları ise;

 • Soğuk hava depoları
 • Seralar
 • Botanik bahçeleri
 • Tekstil atölyeleri
 • Sistem ve Server odaları
 • Kâğıt üretimi yapılan kapalı alanlar
 • Tütün üretimi yapılan kapalı alanlar
 • Laboratuvarlar
 • Ofset baskı yapılan kapalı alanlar
 • Boya kabin alanlarında
 • Müzelerde

Kullanım alanları geniş bir yelpazede bulunmaktadır. Nemlendirme sistemleri ile iklimlendirme çalışmalarında kullanılan bu sistemler, ortamın nem dengesini sağlar ve ürünlerinizin verimli ve sağlıklı bir şekilde korunmasına yardımcı olmaktadır. Sektörünüze uygun olarak en uygun fiyatlarla sizlere sunduğumuz nemlendirme sistemlerinden yararlanmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.