Soğutma Panelleri, soğutma odası olarak da bilinen gıdaların soğuk zinciri kırılmadan muhafaza etmesini sağlarlar. Dış ortamdaki havadan bağımsız olarak istenilen derecede ayarlanabilen yalıtım panelleridir.

Soğutma Panelleri, yüksek izolasyondan dolayı enerji tasarrufu sağlaması panellerin en büyük avantajlarındandır. Her türlü ihtiyaca göre panel boyutları tasarlanabilmektedir. Kullanım açısından hijyenik ve uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz galvanizli saclardan üretilmektedir.

Soğuk Oda Yalıtım Panelleri

Gıda maddelerinin yanı sıra kimyasal ve medikal ürünlerin de hava ile temasın kesilmesi ve kontrol altına alındığı ısı yalıtım çözümleri sunmaktadır. Hava sızdırmayan ve ısı kaybını engelleyen soğuk yalıtım panelleri 114 cm eninde 1200 cm’ye kadar her boyda, panel kalınlıkları ise 6 ile 20 cm aralıklarda üretilmektedir. İstediğiniz sıcaklığı muhafaza etmesi, ısıtma ve soğutmayı da kontrol altına alması en büyük avantajlarındandır. Kolay montaj ve hızlı kurulum sayesinde zamandan ve ekonomiden tasarruf edilebilmektedir. Panellerin yüzeyi pürüzsüz ve hijyenik olması temizlenme aşamasında kolaylıklar sunar. Sandviç panelleri olarak da bilinen bu paneller mukavemeti güçlü yalıtım materyallerinden oluşmaktadır.

Soğuk oda panellerin özellikleri ve projeye göre belirtilen ölçü ve kalınlıklarda üretilmesi sonucu fiyat olarak değişkenlik göstermektedir. Soğuk zincirinin en önemli etkenlerinden biri olan soğuk yalıtım panelleri birbirlerine erkek ve dişi şeklinde geçebilme özelliğine sahip olarak monte edilir ve büyüme, küçülme ve konum değiştirme gibi kullanıcıya kolaylıklar sunar.

Soğutma Panelleri

Dış ortam hava şartlarından izole edilmesi ve içerisinde bulunan hava derecesinin devamlı kontrol edilebilirliği sayesinde gıdaların uzun süreli taze ve güvenle tüketilecek bir ortam sunarlar. Soğuk odaların kurulumda kullanılan yalıtımlı malzemeler sayesinde dışarıdaki iklim koşullarından etkilenme söz konusu olmazken kimyasal ve medikal ürünlerinde uzun süre saklanıp depolanacağı alanlar yaratırlar. Duvarları ve çatısı genellikle sac arası poliüretan köpük dolgulu panellerden oluşan bu depolar uzun süre kullanım ömrü sunarlar. Üç çeşit soğuk depo paneli bulunmaktadır:

  • Endüstriyel Panel: Soğuk depolarda istenilen ölçüye ve özelliklere göre üretilirler.
  • Tavan Panel: 60- 80- 100- 120- 150- 200 mm kalınlığında üretilirler.
  • Zemin Panel: 1110mm eninde üretilirler.

Soğutma yalıtım panelleri galvaniz, çelik üzerine metalik çinko kaplama ile oluşturulur. Buradaki amaç ise çeliğin direncini artırmak, oksitlenme ve kimyasal etkilerden korunmasına yardımcı olmaktır. Uzun ömürlü olmasından ve taşınabilir özellik göstermesinden dolayı paneller sıklıkla tercih edilmektedir. Kolay montaj edilebilir ve maliyetinin düşük olması sebebiyle de fiyat bakımından artıları vardır.

Soğutma Panelleri