Soğutma Sistemleri Çeşitleri

Soğutma Sistemleri Çeşitleri sistemlerin uygulanacağı alana, mevsim şartlarına, bölgenin iklim koşullarına ve müşterilerimizin isteklerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Soğuk hava deposu ve soğuk oda ihtiyacı olan müşterilerimiz, sistemlerimizi özellikle tercih etmektedir.

Soğutma Sistemleri Çeşitleri genel çerçevede, soğuk depo panelleri, soğuk depo kapıları, soğuk oda rafları vb. iklimlendirme sistemlerini kapsamaktadır. Ürün çeşitliliğimiz sayesinde bütün ihtiyaçlara cevap verebilecek konumdayız. Soğutma Sistemleri hem kaliteli üretim yapmak hem de çalışanların sağlığı ve iş verimi açısından büyük öneme sahiptir.

Soğutma Sistemleri Çeşitleri ve Avantajları

Hava ve su soğutmalı sistemlerimiz sayesinde soğuk hava depolarının sektör gereksinimlerine ayak uydurmaya devam ediyoruz. Soğutma sistemleri nedir ve nasıl çalışmalıdır? Bu sistemler her zaman aynı performansta ve aynı verimlilikte çalışmalıdır. Performansın ve verimin devamlılığı, maliyet açısından en önemli faktörler arasında gösterilebilir.

Kondenser nedir? Yoğuşturucu adıyla da bilinen kondenserler genellikle buharlı güç sistemleri ve gazlı soğutma sistemlerinde kullanılan ısı değiştirici bir makinedir. Soğutma nedir? Ortam ısısını düşürerek istenilen düzeyde tutma eylemi soğutma olarak isimlendirilebilir. Sınırlı düzeydeki hava değişimi ve yüksek sıcaklıklar hem psikolojik hem de fiziksel anlamda çalışanları kötü etkileyen faktörlerin başında gelir.

Sıcak makine aksamları ve ısıyı içeride tutan binalar, fabrika çalışanları için konforsuz, sağlıksız ve basık bir ortam oluşmasına sebebiyet verebilir. İhtiyaçlarınıza uygun soğutma sistemlerini sizler için belirliyoruz ve çalışmaya başladığımız andan itibaren süreci sizinle birlikte planlıyoruz. Soğutma sistemleri çalışma prensibi veya ısıtma soğutma sistemleri hakkında daha çok bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaç Çeşit Soğutma Sistemi Vardır?

Tasarladığımız ürün ve sistemler sayesinde kontrolü size devrediyoruz. Soğutma sistemleri çeşitleri nelerdir? Soğutma sistemlerinin en önemli iki parçası soğuk hava deposu panelleri ve soğuk hava deposu kapılarıdır. Isı yalıtımı açısından tam verimlilik sağlanmak isteniyorsa bu iki temel parçaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Soğuk Depo Panelleri

  • Soğuk depo duvar ve tavan panelleri
  • Soğuk depo zemin panelleri
  • Soğuk depo çatı ve cephe panelleri

Soğuk Depo Kapıları

  • Monoray geçişli sürgülü kapı
  • Monoray geçişli menteşeli kapı
  • Flip – Flap kapılar

Endüstriyel soğutma sistemleri nedir? Bir ticari ürünü veya tesisi havalandıran sistemlerin genel adıdır. Peki diğer soğutma yöntemleri nelerdir? Bir sonraki aşamada karşımıza fabrika veya depo içi soğutma sistemleri çıkmaktadır.

Panel ve kapılarla sağladığımız ısı yalıtımını, PVC şerit perdeler ve soğutma cihazları ile destekleyebiliriz. Bunların yanı sıra nemlendirme cihazları, raf sistemleri, ısı takip sistemi önemli bileşenler arasındadır. Siz de ihtiyaçlarınızı öğrenmek ve sunduğumuz hizmetlerden yararlanmak için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Soğutma Sistemleri Çeşitleri