Yalıtımlı Soğutucu Paneller

Yalıtımlı soğutucu paneller ile gıda ürünleriyle kimyasal ürünler bozulmadan kalır. Özellikle gıda ürünleri tazeliğini muhafaza eder. Yalıtım özelliğine sahip olan soğutucu paneller, iç ve dış hava arasında sirkülasyonu önler.

Yalıtımlı soğutucu paneller sayesinde, özellikle gıda üzerine çalışan firmalar karlılıklarını artırmaktadır. Soğutucu panelleri, taze meyve ve sebzeler, hayvani ürünler, su ürünleri ve kolayca bozulabilecek olan tarımsal ürünlerin üretim anından müşteriye sunulduğu ana kadar doğallığını korumasını sağlamaktadır.

Teknotek Yalıtımlı Soğutucu Paneller

Soğuk hava depolarında kullanılan yalıtım özelliği bulunan paneller, gıda üzerine çalışan ve bozulma durumu olan ürünleri satan firmalar için olmazsa olmaz sistemlerden biridir. Firmamız Teknotek Soğutma Sistemleri, hem Türkiye’ye hem de dünyaya yalıtmalı soğutucu panelleri pazarlamakta, satış sonrası destek sunarak çalışmalarını en iyi şekilde yürütmelerini sağlamaktadır. Ürünlerimiz, ISO 9001:2008 kalite standartlarına göre üretilmektedir.

Soğuk Oda Panelleri Üretimi

Yalıtım özelliğine sahip soğutucu panellerin en önemli özelliği yalıtımı en iyi şekilde sağlamasıdır. Ürünlerin en iyi şartlarda muhafazası için hava akımının kesilmesi gerekmektedir. Dışarıdan içeriye ve içeriden dışarıya doğru gerçekleşen hava akımı, ürünlerin doğallığını bozabilmektedir. Firmamızın ürettiği soğuk hava depoları, yalıtım özelliği sayesinde enerjiden ciddi şekilde tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Soğutucu paneller, gıda maddelerini donma derecelerinin üzerine, 1 ile 15 derece arasında muhafaza etmektedir. Böylece, gıda ürünlerindeki su kaybı minimuma inmektedir.

Nemlendirme Sistemleri

Soğuk Hava Deposu Projeleri

Gıdaların uzun süre kendi tazeliğinde kalmasını sağlayan sistem saklanacak ürünün niteliğine göre şu parçalardan oluşmaktadır:

  • Monte ve demonte panellerden
  • Kapılardan
  • Raf sistemlerinden

Soğuk hava deposunu oluşturan bu parçalar, sistemin kurulacağı alanın büyüklüğüne göre inşa edilir. Eğer büyük bir alanın tamamı soğuk hava deposu olarak kullanılacaksa odalar oluşturulur. Eğer daha küçük bir alanın soğutucu olarak kullanılmasını istiyorsanız merkezi soğutma sistemi kurulabilir. Gıda ürünleriyle bazı kimyasal ürünler oldukça hassastır ve en uygun şartlarda korunması gerekmektedir.

Kurduğumuz sistemde kullandığımız soğuk hava teknikleri, bölgenin iklim özelliklerine, ürünün tazeliğini koruma süresine, gıdaların tüketim sürelerine göre yapılmaktadır. Bu yüzden projelendirme safhasından soğuk hava deposunun kurulum aşamasına kadar müthiş bir hassasiyet gösterilmektedir.

Yalıtımlı Soğutucu Paneller