Soğuk Depo Projelendirme ve Kurulum Hizmeti

Soğuk depo projelendirme ve kurulum hizmeti tarımsal ürünler, unlu mamuller veya tıbbi malzemeler gibi korunması gereken ürünleri imal eden firmalar tarafından sıklıkla talep edilmektedir. Soğuk depolar, ürünlerin ömrünü uzatmak ve doğal özelliklerini muhafaza etmek amacıyla kullanılmaktadır.

Soğuk depo projelendirme ve kurulum hizmeti nedir? Soğuk depoya ihtiyaç duyan işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla gerçekleştirilen detaylı bir çalışmadır. İhtiyaç duyulan deponun özellikleri, boyutu ve hangi ürün gruplarının depolanacağı da dikkate alınarak bir projelendirme yapılır. Ardından projeye uygun olarak kurulum gerçekleştirilir.

Soğuk Depo Projelendirme ve Kurulum Hizmeti

Soğuk Depo Projelendirme ve Kurulum Hizmeti Giderleri

Soğuk depoların ısısı, muhafazası gerçekleştirilecek ürüne uygun şekilde ayarlanabilmektedir. Ürünler düşük sıcaklıklarda veya dondurularak saklanabilmektedir. Sıcaklık ve nem dengesinin korunması da bir başka önemli işlevdir. Soğuk hava deposu hizmetleri nedir?

  • Gıdaların
  • Tıbbi malzemelerin
  • Unlu mamullerin

hem ekonomik hem de uzunca bir süre boyunca bozulmadan korunmasını sağlamak için soğuk depo sistemlerinden yararlanılmaktadır. Depolanması gereken ürünlerin hacmi ve niteliği, projelendirme için gereken temel bilgiler arasındadır. Ürünler, benzer ağırlıklarda olsa bile hacimce önemli farklılıklar gösterebilmektedir.

Büyük bir alanın tamamı soğuk hava deposu olarak kullanılmak isteniyorsa bu alan, odalar şeklinde tasarlanabilir. Her bir odada farklı bir ürün grubunun muhafazası sağlanabilir. Ancak merkezi bir sistem talep edilirse, büyükçe bir alanın tamamına da soğutma sistemleri kurulabilir. Bu amaçla sistemlerin tümüne en uygun soğuk depo cihazları ve soğuk alan panelleri seçilmelidir.

Endüstriyel soğutma sistemleri, uzun yıllar boyunca hizmet verebilmesi için, yapı fiziğine uygun şartlarda üretilmelidir. Soğuk depo alanında projelendirme ve kurulum hizmetleri fiyatları hakkında bilgi almak için Teknotek Soğutma ile iletişime geçebilirsiniz.

Soğuk Depo Projelendirme ve Kurulum Hizmeti

Soğuk Depo Sistemleri

Saklanacak ürünün kapasitesine veya işletmenin tercihlerine göre tasarlanan soğuk hava depoları, genellikle +15 ile -5 derece aralığındaki soğutma düzeylerinde çalışmaktadır. Dondurma aralığı ise 0°C ile -40°C arasında olmaktadır. Nem kontrolü, saklanacak ürünün türüne göre ayarlanmaktadır. Ürünün ne olduğu fark etmeksizin soğutma kontrolü, tam otomatik ve aynı zamanda aşırı yük korumalı olacak şekilde yapılmaktadır.

Mühendislik alanında fark yaratan ekibimizin tasarladığı soğutma sistemleri, çeşitli platformlardan meydana gelmektedir. Bunlar arasında aşağıdaki gibi sıralayabileceğimiz pek çok çözüm yer almaktadır.

  • Isı takip sistemleri
  • Soğuk depo kapıları
  • Soğuk depo panelleri
  • Monoray geçişli sürgülü kapı
  • Soğuk hava panelleri
  • Soğuk oda rafları
  • PVC şerit perdeler

Soğuk Hava Deposu Ne İşe Yarar?

Soğuk hava depoları çeşitli panellerden, kapılardan ve raf sistemlerinden oluşmaktadır. Bu sistemler, tonlarca ağırlığa sahip ürünleri muhafaza edebilmektedir. Soğuk depolar; ürünlerin depolanması, işlenmesi, paketlenmesi veya sevkiyatı gibi aşamalarda kullanılmaktadır.

Ortam sıcaklığının değişimi, mikroorganizmaların üremesine yol açarak ürünlerin bozulma sürecini başlatabilir. Ayrıca nem kaybı, ürün kalitesini düşürebilir ve ağırlık kaybına yol açabilir. Sıcaklık ve nem düzeylerinin kontrolü ile takibi, sağladığımız sistemler tarafından kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Soğuk hava deposu ne kadar? Soğuk depoların sayısı, büyüklüğü ve niteliği gibi faktörler fiyat konusunda belirleyici olmaktadır. Soğutulması istenen ürünlerin ortalama hacmi, deponun kapasitesiyle doğru orantılıdır. Fiyatlar hakkında güncel bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Soğuk Depo Projelendirme ve Kurulum