Soğuk depo sistemleri endüstri sektörünün ihtiyaçlarını karşılarken, yalıtım yapısına bağlı olarak ısı, su, ses izolasyonu ve yangın güvenliği sağlamaktadır. Ekonomik, estetik ve kaliteli olmasının yanı sıra yapıyı dış atmosfer koşullarından güvenli bir şekilde koruma işlevine de sahiptir.

Soğuk depo sistemleri nasıl çalışır? Teknotek üretimi soğuk depolama sistemleri, soğutma alanındaki beklentileri karşılamak, her anlamda iş ve kalite standartlarını yükseltmek amacıyla tasarlanmış sistemlerdir. %100 verimin sağlanması amacıyla sistemlerimizdeki tasarım parçalara bölünmüştür. Her parça, kullanıldığı alanda mükemmelleştirilmiş ve bu sayede iş kalitesi en üst seviyeye çıkarılmaya çalışılmıştır.

Soğuk Hava Depo Sistemleri

Teknotek Soğutma Sistemleri, yenilikçi ürünlerini ülkemizin dört bir yanına başarıyla ulaştırmaktadır. Üstelik yurt dışına gerçekleştirdiği ihracatlara da sürekli yenilerini eklemektedir. Firma, son yıllarda yaptığı çalışmalarında;

 • Sosyal yapılar,
 • Sanayi yapıları,
 • Fabrikalar,
 • Depolar,
 • Alışveriş merkezleri

Şeklinde sıralayabileceğimiz birçok yapının çatı, cephe ve iç bölme ihtiyaçlarına, uygun fiyatlı olarak cevap vermiştir. Soğuk oda sistemleri, hedeflenen bölgedeki ısı kaybını da kazancını da sıfıra indirmektedir.

Soğuk hava deposu nedir ne işe yarar? Muhafazası istenen ürünlerin ömrünü uzatmak amacıyla tasarlanmaktadır. Tarımsal ürünler, süt ürünleri, tıbbi malzemeler gibi erken bozulma riski olan maddeler bu depolar sayesinde güvenle saklanabilmektedir.

Soğuk Depo Sistemleri

Soğuk Depo Sistemleri Nelerdir?

Soğuk hava deposu sistemleri pek çok çeşide ve seçeneğe sahiptir. Sistemler, birçok bileşenin uyum içinde çalışmasıyla işlevlerini yerine getirmektedir. Bazı soğuk depo sistemlerini ve önemli özelliklerini aşağıdaki başlıklardan inceleyebilirsiniz.

Soğuk Depo Kapı Sistemleri

Gerçekleştirilen iyileştirmeler sayesinde kapı sistemlerimiz ile sadece ısı değil ses anlamında da yalıtılmış bir ortama sahip olmak mümkündür.

Soğuk Depo Panelleri

Paneller, soğuk depo soğutma sistemleri içerisindeki en kritik bileşenlerden biridir. Isı yalıtımının sağlanması için çatı, cephe, duvar ve zemin panelleri kullanılması gerekmektedir. Bu paneller dayanıklı olmaları, montajlarının kolaylığı ve üstün teknik özellikleri sebebiyle ısı yalıtımı konusunda en iyi sonuçları vermektedir.

Teknotek tarafından üretimi gerçekleştirilen soğuk hava deposu sistemleri uluslararası standartlara uygun olarak, ideal ölçülerde tasarlanmaktadır.

Soğuk Depo PVC Perde Sistemleri

PVC şerit perdeler, ayrılması veya başka bir deyişle izole edilmesi gereken her alanda yüksek düzeyde izolasyon sağlamaktadır.

 • Mal yükleme ve boşaltma kapılarında,
 • Soğuk ve donmuş depo kapılarında,
 • Konveyör giriş çıkışlarında,
 • Personel giriş kapılarında,
 • Soğutuculu araç kapılarında,
 • Kaynak odalarında

PVC perde sistemleri yüksek oranlarda kullanılmaktadır.

Soğuk Depo Sistemleri

Soğuk Depo Raf Sistemleri

Raf sistemleri, soğuk depo alanının en yüksek verimlilik seviyesinde kullanılmasına olanak tanımaktadır. Raflar standart ölçülerde olup kromaj kaplama, boyalı ve paslanmaz olarak üç grupta incelenmektedir. Teknotek tarafından sağlanan cihazlar sayesinde, soğuk hava sistemleri bünyesinde ve soğuk depolarda bu sistemlerin tamamı kullanılabilir.

Soğuk oda veya depolarda kullanılan raflar son derece hijyeniktir. Montajı ve temizliği kolaydır. Uzun ömürlüdür ve verimli bir depolama olanağı sunmaktadır. Bu raflar aynı zamanda endüstriyel soğutma sistemleri ile uyumlu olarak da kullanılabilmektedir.

Tarafımızca üretilen soğuk oda deposu sistemleri ve bileşenleri hakkında daha fazla bilgi almak ve sipariş talebinde bulunmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Soğuk Depo Sistemleri