Soğuk oda panelleri cephe panelleri ve sandviç çatı endüstri sektörünün ihtiyaçlarını karşılayan, yaşamı kolaylaştıran ve konforlu hale getiren yapılarda, yalıtım yapısına bağlı olarak ısı, su ve ses izolasyonu ile yangın güvenliğini sağlamaktadır. Ekonomik, estetik ve kaliteli olmasının yanı sıra yapıyı dış atmosfer koşullarından güvenli bir şekilde korur.

Soğuk oda panelleri eksantrik kilit sistemi ile üretilmektedir. Bu sistem sayesinde kolayca montaj ve demontaj yapılabilir. Bahsi geçen paneller standart olarak 114 cm enindedir ve 1200 cm’ye kadar istenilen her boyutta üretilebilir.

Soğuk Oda Paneli

Soğuk oda paneli, soğuk depolama sistemleri ya da endüstriyel soğutma alanlarında kullanılan sektörel olarak tasarlanmış yapı elemanlarından biridir. Bu paneller çoğunlukla bir çekirdek malzeme ile kaplanmış iki dış kaplama levhasından oluşur. Ana çekirdek malzemesi yalıtımı sağlayabilmek için poliüretan köpük, polistiren köpük veya mineral yün gibi yüksek derecede yalıtkan malzemelerden oluşabilir.

Soğuk oda paneli , birleştirilebilir yapıda olmasından dolayı hızlı ve kolay montaj imkanı sağlar. Ayrıca, genellikle ağır olmamaları ve dayanıklı yapıları ile dikkat çekerler. Bu panel sistemleri, farklı boyutlarda ve kalınlıklarda olabilir. Böylelikle ihtiyaca yönelik olarak, soğuk depolama veya endüstriyel soğutma alanına uygun olacak biçimde tercih edilebilir.

Soğuk oda panel ölçüleri standart olarak 12 mm kalınlığındadır (iç yüzeyi). Yüzey katmanları orijinal huş ağacından yapılmıştır. Kaymayan, nem tutmayan, hijyenik ve pratik, bakımı kolay bir yapısı vardır. Üst kısmı koyu kahverengi, altıgen dokulu ve 240 gr/m² yoğunluğundadır. Dış yüzeyi 0,50 mm kalınlığında bir galvaniz saçtan oluşmaktadır.

Zemin paneli 3.000 kg/m² düzgün yaylı yük taşıma kapasitesine sahiptir. İsteğe bağlı olarak (PLW+ Galv) (PVC+KON+Galv) veya (Mat Cr – Ni + KON + Galv) saç olarak üretilmektedir.

soğuk oda paneli

Soğuk oda panellerinin kalınlıkları 6cm ile 20cm arasında geniş bir aralıktadır. İşlem alanlarından şoklama depolarına kadar her türlü alanda kullanılabilecek ve tüm ihtiyaçları görebilecek özelliklerdedir. Paneller için dış yüzey kaplama malzemesi olarak galvaniz saç, polyester boyalı saç veya paslanmaz krom nikel saç kullanılabilir. Ayrıca paneller iki saç levha arasına belli miktarlarda poliüretan dolgusu yapılarak üretilir ve bu yöntem, panellerin prefabrik yapıda olmasına olanak sağlar.

Soğuk Oda Duvar ve Tavan Paneli

Soğuk depo duvar ve tavan panelleri yüksek ısı izolasyonu sağlayan CE belgeli poliüretan dolgusu sayesinde, enerji maliyetlerini düşürür. Soğuk depo içerisindeki ürünlerin kalitesinin uzun süre korunmasına yardımcı olur.

Paneller isteğe ve kullanım alanına bağlı olarak, her iki yüzeyde (PVC) (Polyester) (Cr-Ni) (Galvaniz) olarak aynı veya isteğe bağlı olarak değişebilen yüzey seçeneklerinde üretilmektedir.

Endüstriyel Soğuk Oda Paneli

Soğuk oda ve depoları, depolanacak ürünün özelliklerini kaybetmeden sağlıklı ve güvenli ve modern şekilde depolanmasına olanak verir. Depolama tesisleri için oldukça pratik çözümlerdir.

  • Soğuk depolar, istenilen ölçüler ve özelliklerde imal edilebilmektedir.
  • Duvar – Tavan – Zemin Panelleri 60-80-100-120-150-200 mm kalınlıklarında, 1114 mm eninde ve isteğe bağlı olarak 500 mm’den 12.000 mm boya kadar üretilebilmektedir.
  • Panellerin yüzey arasına 42 kg / m³ yoğunluğuna sahip poliüretan sert köpük enjekte edilmektedir.
  • Panel tasarımı özel eksantrik kilit sistemi ile birbirlerine bağlanmaktadır. Bu özellik, işletme içinde farklı yerlere taşınabilmesine ve ilave soğuk deponun büyütülmesine imkân sunar.

Soğuk oda kapısı ve soğuk hava panelleri Ankara ilinde Teknotek Soğutma gibi bazı firmalar tarafından üretilmektedir. Firmamız, tecrübeli ekibi ve üstün kaliteli ürünleriyle öne çıkmaktadır. Soğuk hava deposu fiyatları ise başka bir önemli husustur. Siz de en uygun fiyatlarla yüksek standartlardaki hizmetlerimizin tamamından yararlanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teknotek Soğutma Sistemleri olarak ürünlerimizle ve faaliyet gösterdiğimiz alanlarla müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaya ve büyümeye devam ediyoruz. Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek kampanyalarımız ve fırsatlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Soğuk Depo Panelleri

Günümüzde son kullanma tarihi olan ürünlerde yüksek miktarlarda mali kayıp yaşanmasının sebebi doğru şekilde depolanmamasıdır. Bunun en büyük sebebi soğuk hava depolarının yeterli miktarda soğutmaması veya soğutma için kullanılan cihazlardaki yetersizlikler ile kalitesiz malzemelerdir.

Soğuk depo panelleri,

  • Endüstriyel panel, duvar ve tavan
  • Zemin ve
  • İzolasyon olmak üzere üç kısımda incelenmektedir.

Bu paneller hem çelik konstrüksiyonlu yapılarda hem de betonarme binalarda pratik bir şekilde uygulanabilmektedir. Böylelikle özel projelere, özel çözümler üretilerek ihtiyaçlar karşılanabilir. Görüleceği üzere soğuk hava deposu panel üretimi deneyim ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Bazı kullanıcıların ikinci el soğuk oda panelleri ya da 2.el soğuk hava deposu panel fiyatları gibi araştırmalar yaptıkları görülmektedir. Soğuk depo panellerinin ikinci elinde genellikle garantili bir teknik servis desteği olmamakta ve ürün daha kısa ömürlü olmaktadır.

Garantili destek ve uzun ömür için sıfır ürünleri tercih etmenizi öneririz. Böylece ürünlerinizi daha uzun süre kullanabilecek ve uzun vadede daha kârlı bir tercihte bulunmuş olacaksınız. Soğuk hava deposu panelleri fiyatları ya da soğuk hava sandviç panel fiyatları gibi konular hakkında bilgi almak ya da sipariş talebinde bulunmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Tekno Tek ile güvenilir işbirliği sağlayarak soğuk oda imalatı ve daha bir çok soğutma sistemleri konusunda profesyonel destekler alabilirsiniz.

Soğuk Oda Panelleri