Absorpsiyonlu Depo Soğutma Sistemleri

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Absorpsiyonlu Depo Soğutma Sistemleri

Bize Ulaşın

Adres: İvedik Organize Sanayi Bölgesi Ağaç İşleri San.Sitesi 1333 Cadde No: 32 Yenimahalle – ANKARA

Telefon: 0(312) 395 21 29

Email: iletisim@teknoteksogutma.com

Hafta İçi: 08:00 – 18:00 Hafta Sonu: Kapalı

Son Yazılar

Absorpsiyonlu Depo Soğutma Sistemleri ısıtma ve soğutma amaçlı kullanılarak, hem çevre koruması hem de enerji tasarrufu sağlamaktadır. Enerjinin etkin kullanımı ve yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanma olanaklarının artırılması her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. Bütün sistemlerde olduğu gibi soğuk hava deposu sektöründe de yenilenebilir enerji kaynaklarının ekonomik uygulanabilirliği ve uygulama yöntemleri büyük önem taşımaktadır. Soğutma amacıyla kullanılabilecek sistemlerden olan absorpsiyonlu depo soğutma sistemleri, güneş enerjisi ve jeotermal enerji gibi yenilenebilir ve endüstriyel tesislerden atılan atık ısı gibi ısıl enerji kaynaklarıyla çalışması nedeniyle müşterilerimiz tarafından özellikle tercih edilmektedir.
Absorpsiyonlu Depo Soğutma Sistemleri diğer soğutma sistemlerine göre daha karmaşık ve soğutma etki katsayısı daha küçüktür; fakat atık enerjilerin ve yenilenebilir enerjilerin değerlendirilmesinde en uygun sistemlerdir. Sıkıştırma işlemi diğer sistemlerde kompresörle yapılmasına rağmen, absorpsiyonlu sistemlerde bu işlem absorbe edici ve jeneratörden oluşan bir sistemle gerçekleştirilir. Sizde en uygun fiyatlarla bu sistemlerden yararlanmak istiyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek.

Absorpsiyonlu Depo Soğutma Sistemleri

Absorpsiyonlu Depo Soğutma Sistemleri

Absorpsiyonlu Depo Soğutma Sistemleri

 Absorpsiyonlu Depo Soğutma Sistemleri temelde çalışma prensibi olarak buhar sıkıştırmalı mekanik soğutma sistemlerine benzer. Absorpsiyonlu depo soğutma sistemlerinde, buhar sıkıştırmalı mekanik soğutma sistemlerinde akışkan dolaşımını sağlayan ve en fazla elektrik enerjisi tüketen mekanik kompresörler yerine termik kompresörler olarak da bilinen jeneratör ve absorbe edici düzenek kullanılır. Absorpsiyonlu soğutma sistemlerinde iki farklı akışkan dolaşır. Bu akışkanlardan birincisi soğutucu akışkan diğeri ise soğurucu olarak görev yapar. Çok fazla akışkan çift olmasına rağmen son yıllarda uygulamada Amonyak (NH3)-Su ve Su-Lityum Bromür (LiBr) çiftleri kullanılmaktadır.
Güneş enerjisiyle soğutma özellikle de iklimlendirme, güneş enerjisinin en yüksek olduğu mevsimlerde gereksinim duyulan proseslerdendir. Güneş enerjisi ülkemizde de gerek potansiyel gerekse uygulama olarak daha çok sıcak su ısıtmada değerlendirilmektedir. Bu sistemlerin ısıtmanın yanında soğutmada yapabilecek şekilde geliştirilmeleri çevre ve enerji tasarrufunda önemli rol oynamaktadır.
Teknotek Soğutma Sistemleri ülkemizde ve yurt dışında yaptığı, son zamanlardaki çalışmalarda sosyal ve sanayi yapıları, fabrikalar ve depolar, alışveriş merkezleri vb. gibi birçok yapının soğutma sistemlerine çevreci ve uygun fiyatlı yaklaşımıyla cevap vermiştir.  Soğuk hava odalarında kaplama malzemesi olarak kullanılabilecek soğuk oda sistemleri ve panelleri taleplerinizi en uygun fiyatlar ile sizlere sunmaya hazırdır. Sizde doğaya zarar vermeden en uygun fiyatlarla absorpsiyonlu depo soğutma sistemleri ve avantajlarından yararlanmak istiyorsanız daha fazla beklemeden bizimle iletişime geçin. Daha iyi bir gelecek için Teknotek Soğutma Sistemlerini tercih edin. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı takip ederek, avantajlı kampanyalarımızdan ve indirimlerimizden haberdar olabilirsiniz.
0312 395 2129 – 0312 395 2139
Facebook I Google+ I instagram I Twitter I YouTube I

Soğuk Hava Deposu Kapıları
Menü