Soğuk Hava Deposu Panelleri

Soğuk Hava Deposu Panelleri Endüstriyel Panel, Duvar ve Tavan, Zemin ve İzolasyon olmak üzere üç kısımda incelenmektedir. Günümüzde son kullanma tarihi olan ürünlerde yüksek miktarlarda mali kayıp yaşanmasının sebebi doğru şekilde depolanmamasıdır. Bunun en büyük sebebi ise soğuk hava depolarının yeterli miktarda soğutulmaması veya soğutma için kullanılan cihazlardaki yetersizlikler ve kalitesiz malzemelerdir. Teknotek Soğutma Sistemleri olarak en uygun fiyatlarla ve en yüksek kalite cihazlarımızla hizmetinizdeyiz.

Soğuk Hava Deposu Panelleri Eksantrik kilit sistemi ile üretilmektedir. Bu sistem sayesinde kolayca montaj ve demontaj yapılabilir. Soğuk Depo Panelleri 114 cm eninde 1200 cm’ye kadar istenilen her boyda üretilmektedir.

Soğuk Hava Deposu Panelleri

Soğuk Hava Depo Panelleri kalınlıkları 6cm ile 20cm arasında geniş bir aralıkta üretilmektedir. Proses alanlarından şoklama depolarına kadar her türlü alanda kullanılabilen ve tüm ihtiyaçları görebilecek özelliklerdedir. Paneller için dış yüzey kaplama malzemesi olarak galvaniz saç, polyester boyalı saç, paslanmaz krom nikel saç kullanılabilir. Ayrıca paneller iki saç levha arasına belli miktarlarda poliüretan dolgusu yapılarak imal edilir ve bu yöntem panellerin prefabrik yapıda olmasına olanak sağlar.
Soğuk Hava Deposu Panelleri gerek çelik konstrüksiyonlu yapılarda gerekse betonarme binalarda kolaylıkla uygulanabilir. Bu Sayede projelere özel çözümler üretilebilmekte ve müşterilerimizin ihtiyaçlarının tamamı karşılanabilmektedir. Uygulama detayları sonucunda kurulan sistemin ömrü uzamakta ve enerji tasarrufu açısından daha verimli olması sağlanmaktadır.

Soğuk Hava Deposu Panelleri Nedir?

Soğuk Hava Depolarında kullanılan poliüretan dolgulu, prefabrik paneller dayanıklılığı, montaj kolaylığı ve teknik nitelikleri açısından ısı izolasyonunda mükemmel sonuç veren en ideal malzemedir. Bu paneller uluslararası standartlara uygun olarak tesis edilen pastane, lokanta, süpermarket, endüstriyel soğuk hava depoları, hastaneler gibi farklı kullanım alanlarına uygun olarak ideal ölçülerde kullanılabilmektedir. Yüksek ısı yalıtımı oluşturarak maksimum enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Soğuk Hava Deposu Panel Çeşitleri

  • Endüstriyel Panel

Soğuk oda ve depolar, depolanacak ürünün özelliklerini kaybetmeden sağlıklı, güvenli ve çağdaş depolama tesisleriniz için hızlı ve pratik çözümlerdir. Soğuk depolar proje

Soğuk Hava Deposu Panelleri
Soğuk Hava Deposu Panelleri

uygulamaları, istenilen ölçüler ve özelliklerde imal edilmektedir. Duvar – Tavan – Zemin Panelleri 60-80-100-120-150-200 mm kalınlıklarda, 1114 mm eninde ve isteğe bağlı olarak 500 mm’den 12.000 mm boya kadar üretilebilmektedir. Panellerin yüzey arasına 42 kg / m³ yoğunluğuna sahip poliüretan sert köpük enjekte edilmektedir. Panel tasarımı özel eksantrik kilit sistemi ile birbirlerine bağlanır. Bu özellik işletme içinde farklı yerlere taşınabilmesini ve ilave soğuk deponun büyütülmesine imkân sağlar.

  • Duvar & Tavan Paneli

Soğuk Depo Duvar ve Tavan Panelleri yüksek ısı izolasyonu sağlayan CE Belgeli Poliüretan dolgusu sayesinde, enerji maliyetlerinizi düşürür. Soğuk deponuzun içerisindeki ürünlerin kalitesini uzun süre korumasına yardımcı olur.  Paneller isteğe ve kullanım alanına bağlı olarak, her iki yüzeyde (PVC) (Polyester) (Cr-Ni) (Galvaniz) olarak aynı veya isteğe göre opsiyonel yüzey seçeneklerinde üretilmektedir.

  • Zemin Panelleri & İzolasyon

Standart zemin panelleri; iç yüzeyi 12 mm kalınlığında, yüzey katmanları orijinal huş ağacından, kaymayan, nem tutmayan, hijyenik ve pratik, bakımı kolay, üst tarafı koyu kahverengi, altıgen dokulu 240 gr/m² yoğunluğunda fenolik reçine laminat kaplı plywood, dış yüzeyi ise 0,50 mm kalınlıkta sıcak daldırma, galvaniz sactır. Zemin panelleri 3.000 kg/m2 düzgün yayılı yük taşıma kapasitesine sahiptir. İsteğe bağlı olarak (PLW+ Galv ) (PVC+KON+Galv) ( Mat Cr – Ni + KON + Galv) Sac olarak üretilmektedir.

Teknotek Soğutma olarak önceliğimiz sizler için en uygun mekanizmayı tespit etmek ve kurulum aşamasında garantili işçilik ile hizmet sunmaktır. Projelendirme aşamasında keşif süreci kullanıcı memnuniyeti için önem arz ediyor. Uzman kadromuz ile keşif sürecinde de düşünce ve taleplerinizi ön planda tutarak çalışmalar yapıyoruz.

Sizde Teknotek Soğutma Sistemleri güvencesi ile işinizde bir numara olmak ve en uygun fiyatlarla hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bizi sosyal medya hesaplarımız üzerinde takip ederseniz kampanyalardan ve fiyat indirimlerinden haberdar olabilirsiniz.

 

Soğuk Hava Deposu Panelleri